Teisipäev, 29. november 2016

Jälle sallist/Again about the scarf

Mõni aeg tagasi näitasin alustatud salli. Kõik oli tore, muster meeldis, ainult et olles mõnda aega kudunud, veendusin, et on liiga lai. Muidugi on võimalik luua vähem mustrikordi. Kuid kui mustrikord on suhteliselt lai (10 s + 5 s sümmeetria jaoks), siis on oht, et laius on kas liiga suur või liiga väike. Võib mängida ka mustrikorra laiusega, nt 14 s + 7 s sümmeetria jaoks, aga see ei andnud erilist tulemust. Ja 6 s + 3 sümmeetria jaoks ei tundunud kuigi huvitav. Mida teha?
Some time ago I showed a scarf I started. Everything seemed fine, I liked the stitch pattern but after having knitted for a while I realised it was too broad. Of course it is possible to cast on fewer pattern repeats. But if a pattern repeat is relatively broad (10 sts + 5 sts for symmetry), there is a risk that the scarf would be either too narrow or too wide. One can play with the pattern repeat width (14 sts + 7 sts for symmetry. And 6 sts + 3 sts for symmetry did not look good. What should be done?

Lahendus oli lihtne: võtta jämedamad vardad. 3,5 mm vardaga kududes tundus, et on üsna tihke kude. Sall pole sokk ega kinnas, ei pea väga tihke olema. Nii et võtsin 4 mm vardad ja nii lihtne see oligi.
The solution was simple: to take thicker needles. While working with 3.5 mm needles it seemed that the fabric is rather tight. A scarf is neither a sock nor a mitten and it does not need to be very dense. So I took 4 mm neeldes and it was as simple as that.

Kommentaare ei ole: