laupäev, 31. jaanuar 2015

Läks hoopis teisiti/It happened to be a whole different story

Eelmises postituses oli juttu proportsioonides. Kõik oli õige, esitükkide suurus oli õige, aga mul oli juba alguses kahtlus, et puuvillane lõng ei taha nööbiliistu ripskoes (kui, siis ehk teistsuguse kudumissuunaga, näiteks, kui kooks enne kogu jaki ja siis korjaks üles nööbiliistu silmused esitükkide äärt mööda). Kudusin veel, kahtlus süvenes veelgi. Siis otsustasin, et õige on harutada ja teha hoopis sviiter (midagi, millel pole nööpe).
The previous post was about proportions. Everything was right, the size of the front pieces was right but I had a doubt from the beginning that a cotton yarn does is not compatible with a button band in garter stitch (or only if the direction of knitting is different, for instance, if you knit the jacket and then pick up stitches for the button band along the front pieces' edge). I worked some more and my doubt increased. Then I made up my mind that it would be right to rip and to make a sweater instead (something that does not have buttons).
Niisiis, poolpantentkoe pahem pool saab mul paremaks pooleks nagu näete pildil (ilusad ümmargused kohevad silmused).
Thus, the wrong side of half-patent fabric will become the right side as you see in the pictures (nice, rounded and fluffy stitches).
Võimalik, et mu tähelepanek ei ole õige kõigi puuvilaste lõngade suthes (nt puuvilla-linase segu või peenem puuvillane lõng käituks teisiti). Võimalik, et asi oli ka põhimustri ja nööbiliistu ripskoe tiheduse erinevuses. Aga villase puhul pole mul niiviisi juhtunud.
It is possible that my observation is not universally valid for all kind of cotton yarns (for instance, cotton-linen blend or a thinner cotton yarn might behave differently). It is also possible that it was a matter of difference in the gauge of the main pattern and that of the button bands in garter. But this has not happened with wool.

Kommentaare ei ole: