Laupäev, 30. aprill 2016

Sviiter rätiku mustriga/A sweater with the shawl pattern

Mõni päev tagasi postitasin mustri pildi ja kirjutasin, et see pole rätik. Lugu on selline.
Several days ago I posted a picture of a stitch pattern and wrote that this was not a shawl. This is how the story goes.
Tütar tuli koju ja nägi lillat rätikut (see on Ligita rätik, nr 1 on siin ja nr 2 on siin).
My daughter came home and saw the purple shawl (it is Ligita shawl pattern, no 1 is here and no 2 is here).
Siis arvas ta, et võiks olla suvine kerge sviiter samast lõngast ja sama mustiga, ainult kas must või tumesinine. Nüüd ongi mul käsil sviiter.
So she thought she would like a light summer sweater from the same yarn and with the same pattern but black or dark blue. I am knitting the sweater now.
Kuna muster on auguline, ei saagi aru, mis ta on. Aga pärast niisutust ja pingutamist avaneb (vt valmisrätikud). Esialgu kartsin, et äkki on 100 g/800 m meriino liiga "vedel" ja hõre, aga ei. Kombineerides muude lõngadega ei olnud koepind enam nii õhuline. Nii et antud juhul tundus kõige parem kududa ühekordsest lõngast.
As the pattern has a lot of holes, you don't see what it is. After moistening and bloking it opens up (see finished shawls). At first I feared that a 100 g/800 m meino would be too "liquid" and holey but this was not the case. Combination with other yarns did not give the same airy fabric. So in this case knitting with one strand seems the best.

Kommentaare ei ole: