kolmapäev, 30. aprill 2014

Ambivalentne-2/Ambivalent Vol.2

Paistab, et igaüks näeb asja erinevalt (vt eelmine postitus). Sain kaks kommentaari ja kummalgi kommenteerijal oli oma lähtepunkt: kas üldine ettekujutus, mis sobiks mehele või naisele või lähtudest oma kehakujust. Esimest mustrit tunnistati jõuliseks, võib-olla pigem mehele sobivaks, aga üldiselt üsna riskantseks, kuna see lisab volüümi. Selle kohta ütleksin, et muidugi liibuvat sviitrit selle mustriga ei kooks (kui, siis ainult peenemast lõngast; võib-olla annaks mohäär hoopis teistsugust efekti). Aga avar jakk või kardigan, s.o. midagi, mis on eest lahti, on täiesti võimalik. Olen üles otsinud vastava pildi. Sellele modellile sobib. Enda puhul tahaks ilmselt suuremat kraed.
It seems that everyone sees the issue differently (see the previous post). I've received two comments and each of them has a different approach: a general idea what would suit a man or a woman or what would look good on a particular body shape. The first pattern was recognized as dynamic and, probably, more suitable for a man, but also tricky because it adds bulk to the body. I would add that, apparently, I would not knit a negative-ease sweater with this pattern (or only with a thin yarn; probably, mohair would yield a completely diffrent effect). But a loose jacket or cardigan, that is, something open in the front, would be quite possible. I've found a picture to demonstrate it. Looks good on this model. I would probably want a bigger collar if I knitted this for myself.

Teine muster peeti üsna õrnaks. Tegelikult oleneb lõngast. Allolevad pildid näitavad selle mustri modifikatsiooni: sama põhimõte, ainult esimeses postituses näidatud mustri puhul tõstetakse üks silmus ja all olevatel piltidel mitu. Sarnase põhimõttega muster ei ole välistatud ka meeste kudumitel, nagu näiteks siin (jällegi, ei pruugi kõigile sobida, aga võimatu pole). Või Dropsi mudeli pilt (keskmine muster):
The second pattern was claimed to be rather delicate. In reality, it depends on the yarn. The pictures below demonstrate a modification of the pattern: the principle is the same, only that the pattern I showed in the previous post has one stitch crossed and here several stitches are crossed. Patterns based on the principle cannot be outruled for men's knitwear, as shown here (of course, this is not for everybody but not impossible). Or the sweater by Drops (central pattern):
 

Kolmanda mustri puhul oli üldine arvamus, et sobiks mõlemale, ainult et see võib muuta keha optiliselt massiivsemaks. Arvan, et sõltub jällegi lõngast ja kehakujust. Tuleb jälgida, et muster "ei sööks ära" kandjat (s.o. eelkõige näeme kudumit ja alles siis inimest, aga peaks olema vastupidi).
As far as the third pattern is concerned, the general opinion was that it suits both but again it can add bulk to the body. I think that again it depends on yarn and body shape. It has to be observed that the pattern would not "eat up" the model (that is, when the first thing we notice is the knit and only then the wearer, although it should be the other way round).

3 kommentaari:

Ingi ütles ...

Olen kasutanud meestekampsuni mustrit tütre jaki puhul, ta valis ise selle käsitööajakirju lehitsedes välja. Minu arvates on raske liigitada musterid soo järgi, riideese ise on see, mis näitab, kas see on mehele või naisele. Jah, on ju olemas ka mõlemile sobivad unisex rõivad.
Kui vaadata pitsmustreid, siis pilt muutub. Ei tule küll meelde, et oleksin näinud meestekampsunitel pitsilisi lehemustreid vms. Teiselt poolt, miks mitte?

Anna ütles ...

Ingi, aitäh. Jah, pitsimustrid on teine lugu, aga ikkagi sõltub kõik kandjast ja teostusest. Raske on jah liigitada, samuti ka mitmeid riideid, oleneb stiilist. Mulle meeldib enda puhul selline unisex stiil küll, kehaehitus on selline, et ma ei muutu sellest mehelikuks või kandiliseks :). Kas tütre jaki pilti saaks ka kusagil näha?

Ingi ütles ...

Kampsuni pilte on mu omas blogis Kampsunite rubriigis nimega Kohokuvioitu.