teisipäev, 5. mai 2015

Seiklusi/Adventures

Hakkasin kuduma sviitrit punase peenikese meriino-seguse lõnga ja musta mohääri kombinatsioonist. Esialgu oli plaanis nahkhiir. Kudusin ja kudusin, siis tekkis kahtlus. Harutasin üsna palju, proovisin uutmoodi. Siis ühendasin kaenla all ja vaatasin, et asi pole õige. Nahkhiire "materjal" peaks olema õhuke ja langev. No ei taha need lõngad nahkhiireks saada! Vaatasin veel proovilappi. Minu puhul üldse töötab reegel "mida lihtsam, seda parem" (küsimus on muidugi selles, mis sellisena kvalifitseerub, aga see on juba teine teema). Antud juhul on aga lihtne tõesti kõige parem. Koepind on eriline, ei ole vaja seda koormata erilise siluetiga. Nii et pärast seiklusi alustasin uuesti ja nüüd tundub, et asi edeneb.
I started knitting a sweater from the combination of red merino-blend and black mohair. At first I planned a dolman sleeve sweater. I knitted on and on and then I started doubting. I ripped quite a lot and tried in a different way. I joined underarms and then realized that this does not look right to me. The "fabric" for a dolman sleeve sweater should be thin and draping. And these yarns just do not want to become a dolman sleeve sweater! I examined the swatch once more. In my case there is a general principle "the simpler, the better" (the question is, of course, what can be qualified as such but this is a different topic). In this case the simplest is really the best. The fabric is special enough and there is no reason to overload it by adding a special shape like dolman sleeve. So after some adventures I started all over again and it is wokring, presumably.
Õige värv on ülemisel pildil.
The top picture demonstrates the true colour.
Veel üks lisandus. Nagu mäletate (kui ei mäleta, vaadake ülal antud linki), oli mul kaks proovilappi, esimene oli kahest võrdväärsest lõngast. Kui laupäeval poes kudumas käisin, siis oli proovilapp täiesti kuiv ja lõng oli pärast pesu nii-öelda paisunud, nii et tundus isegi lausa tihke (minu maitse järgi, sest teatavasti mulle ei meeldi väga tihke kude, kui me ei räägi kinnastest ja sokkidest). Nii et kududes tundus, et 3 mm varras on kõige jämedam, mida võib antud juhul kasutada, aga nüüd ütleks, et 3,5 mm või isegi 4 mm oleks parem. Pange tähele, proovilapp pole veninud, vaid on muutunud tihkemaks.
And some additional information. As you may remember (if not, please follow the link provided above), I had two swatches and the first was from two yarns of equal weight and yardage. When I went to the store for our knitting together last Saturday, the swatch had driied and the yarn had become swallen, so to say, so the swatched seemed rather dense to me (in my view, of course, because I don't like too dense a fabric, if we are not talking about socks and mittens). So while I was knitting the swath, I thought 3 mm is the thickest needle these yarns can tolerate but now I would say that 3.5 or even 4 mm would be much better. Please note that the swatch has not stretched but has become tighter.

Kommentaare ei ole: