kolmapäev, 22. aprill 2015

Proovilapid/Swatches

Vest on valmis ja kuivab. Huvitav, kas see venib pikkusesse või mitte. Kuivades võib tunduda, et ta on pikemaks veninud, kuid päris lõplikult saab öelda alles siis, kui on ära kuivanud. Aga vaatame proovilappe!
The vest is finished and drying. I am curious whether it stretches in the length or not. While drying, it may appear to have stretched in the length but you can say after it will have dried. But let us have a look at the swatches!
Siin on koos meriino ja meriino-polüakrüüli segu. Kumbki lõng on 100 g/1400 m, vardad 3 mm. Lõngad on võrdväärsed, kuid tundub, et punane domineerib (see on segulõng). Kududes tundus hõredavõitu, aga mitte võimatu, ütleme, sobiv tihedus pealeviskamisjaki või salli jaoks. Pärast pesu on aga lõngad paisunud ja kude on sviitri jaoks täiesti paras. Pikkusesse ja laiusesse ei ole veninud.
Here are two yarns held dobule, merino and merino-polyacrylic blend. Both yarns are 100 g/1400 m, needles 3 mm. The yarns are equal, yet it appear that red is dominant (this is the merino blend).  
While I was knitting the swatch, the fabric appeared somewhat loose but not impossible; let us say, quite sutiable for a throw-on-cardi or a scarf. However, after moistening the yarns have become "swollen" and the fabric is rather fine for a sweater. The swatch has not stretched in the width or in the length.
Siin on aga koos siidiga mohäär (25 g/210 m) ja sama punane. Selge, et must domineerib . Ilus pehme langev kude. Vardad 4,5 mm.
Here we have mohair with silk (25 g/210 m) and the same red yarn. Clearly, the black one is dominant. Nice soft and draping fabric. Needles 4.5 mm.


2 kommentaari:

Arella ütles ...

Teine proovilapp on väga huvitav, dramaatiline, carmenlik.

Anna ütles ...

Arella, tänan, ise kaldun arvama samuti, et jään teise variandi juurde.