laupäev, 31. august 2013

Kas jakk või vest?/A jacket or a vest?

Mul oli plaan kirjutada täna hoopis teisel teemal, aga ootamatult kerkis pealkirjas sõnastatud küsimus. Mul oli kunagi sviiter (veel blogi-eelsel ajastul), pilt on nähtav siin kõigile (ei pea Ravelrys registreeruma). See oli mu esimene sviiter, ülevalt alla raglaan. Kaelus oli liiga avar, ja kuigi sviiter oli täiesti kantav, arvasin, et nüüd oskaks paremini kuduma. Harutasin üles, pesin lõnga ära, hakkasin kuduma. Kuna kahekordne 8/2 Raasiku villane on hirmus soe, siis arvasin, et jakk oleks parem. Täna kudusime koos oma sõpruskonnaga ja siis tekkis küsimus, kas tulevad nööbid ja varrukad või mitte. Nööbi küsimus on lihtne, mõtlesin, et paar suuremat nööpi võiks olla. Varrukatega on aga keeruline. Ühelt poolt on ilma varrukateta päris kena. Teiselt poolt kui on nii soe kudum, siis tundub loogiline, et kasvõi lühikesed varrukad võiksid olla. Nüüd ei oska ma enam midagi ise arvata. Koon veel edasi ja ehk asi selgub hiljem.
Today I planned to write about an entirely different matter but the question asked in the title of this post came up. Once I had a sweater (it was in the pre-blog era), the pictrue is available here (registration on Ravelry is not needed, visible to all). It was my first sweater, a top-down raglan. The neck opening was too broad and, although the sweater was quite wearable, I decided that now I could knit much better. I frogged it and washed the yarn and started knitting. Since Raasiku factory yarn 8/2 held double is awfully warm, I opted for a jacket. Today we knitted in a company of friends and then the question came up: should there be buttons and sleeves or not. The buttons question is a simple one, I thought a couple of large buttons would be fine. But it is more complicated with the sleeves. On one hand, it looks quite nice without the sleeves. On the other hand, it is such a warm knit that it seems logical to have sleeves, even short ones. Now I am confused and unable to express any opinion. I will knit further and maybe the matter will be resolved later.

2 kommentaari:

Diana ütles ...

I think I like it as a vest with no buttons :-) The yarn seems very bulky, so it could be extremely warm with sleeves. However, the question is in what form it will be the most wearable for you?

Anna ütles ...

Diana, thanks! You know, I decided against buttons:). And I have short sleeves. The knit is quite warm and I will be wearing something underneath anyway. And it looked better that way:)