esmaspäev, 25. august 2014

Ei sobi/It does not feel right

Eelmises postituses kirjutasin lühidalt ripskoest. Aga selgus, et ei sobi. Selline paradoks: koepind on ilus, aga selga proovides ei tundunud õige. Ei oska öelda, miks. Oletan, et selleks, et üleni ripskoes kudum sobiks mulle, peaks olema teine lõng ja teistsugune faktuur. Võib-olla eksin, aga tundub, et see peaks olema kohevamast lõngast jämeda vardaga kootud. Nii et kunst pole ainult selles, et leida sobiv muster konkreetsele lõngale. Otsustasin, et koon praegu midagi muud, las too lõng ootab.
In the previous post I briefly wrote about garter stitch. Yet, it turned out that it does not suit me. Consider the paradox: the fabric looks nice but after trying on it did not seem rigt. I cannot put my finger on it. I assume that in order to suit me, a fabric entirely in garter stitch should be worked from a fluffier yarn and with larger needles. So it is not only about finding a right stitch pattern for a particular yarn. I decided to work on something else now. Let the yarn wait.

2 kommentaari:

Arnikai ütles ...

Minu jaoks on ripskude justkui laiuti minev ja vajab juurde midagi tasakaalustavat. Proovilapil on rips enamjaolt meeldiv.

Anna ütles ...

Arnikai, eks ta ole, sõltub proportsioonist, lõngast ja veel paljudest asjadest. Mul on Pinterestis paras ripskoes kudumite pilte, nad on päris kenad. Tuleb alati kindlaks teha, mis on abstraktselt ilus ja mis sobib konkreetsele inimesele jms.