Reede, 21. august 2015

Palmikud/Cables

Ma ei ole kuigi tihti kudunud palmikuid. Pole midagi nende vastu ja tehniliselt meeldib mulle ka, aga peaksin veel selgusele jõudma, kas palmikutega kudumid sobivad minu stiiliga. Ilmselt oleneb palju nii palmikute paigutusest kui ka lõngast. See kudum on aga tulevase TFW kollektsiooni osa. Eelmisel aastal oli meil palmikutega tuunika, sel aastal otsustasime, et teeks jälle midagi. See "midagi" on suhteliselt suur ja pikk jakk. Eile alustasin, algus nägi välja selline:
I have not knitted cables very often. Nothing against them and I quite like them technically but I have to figure out whether knits with cables fit into my style. Possibly, a lot depends on the placement of cables and on the yarn. This particular knit is a part of the future collection for TFW. Last year we had a tunic with cables and this time we decided to do something again. This "something" will be a a relatively large and long cardi. I started yesterday and the beginning looked as follows:
Nüüd on vaade eest selline:
Now the front look is like this:
Ja tagant:
And back:
Lõng on Angora Gold kahekordsena. Vardad 5 mm. Vaatamata akrüüli 30 %-lisele sisaldusele, ei tundu see üldse "vatine" ega "krigise". Hind on madal ja värve on palju. Mingis mõttes meenutab see Angora 2. Naljatledes kutsun seda "vase mehe Angora 2-ks", mitte hinna tõttu, vaid sellepärast, et seda lõnga saan siit ja Angora 2 saab Leedust (ja Eestis Tartust, ja mitte kõiki värve; interneti kaudu ma ei osta lõnga, sest pean värvi oma silmaga nägema ja lõnga katsuma).
The yarn is Angora Gold held double. Needles 5 mm. Despite of 30 % of acrylic, it  feels neither like "cotton balls" nor it "squeaks". The price is low and there is a great choice of colours. In a sense it reminds me of Angora 2. As a joke,  I call it "poor man's Angora 2" but not because of the price but because I can get this yarn here and Angora 2 is available in Lithuania (or in Tartu in Estonia and not all colours; I usually don't buy yarn on the net because I have to see the colour and to touch).

Kommentaare ei ole: