neljapäev, 8. oktoober 2015

Rätik/Shawl

Aeg-ajalt ununeb, et pitsilisest või augulisest mustrist ei saa aru, kui kudum on pingutamata, eriti nii pehme lõnga puhul. Muretsesin veel, et ääre ja põhiosa tihedus on liiga erinev. Aga ei, nüüd selgub, et pole viga midagi.
From time to time one forgets that a lace or eyelet pattern may be poorly visible before blocking, especially in the case of such a soft yarn. I also worried that the gauge of the body and the edge differs too much. But its fine, now I see that nothing went wrong.
Isegi värv on enam-vähem õige.
Even the colour is more or less right.
 
 
Auguline pind on piisavalt lihtne ja piisavalt huvitav. Rätiku konstruktsiooniga peaks veel katsetama, nt võiks muuta kasvatuste ja kahanduste rütmi (lihtsa mustri puhul pole ilmselt raske).
The eyelet texture is simple enough and entertaining enough. I have to experiment with the construction of the shawl, for instance, to try to change the pace of increases and decreases (it is probably not so difficult wiht a simple stitch pattern).

2 kommentaari:

Arnikai ütles ...

Hästi vahva lahendus. Augud on ilmselt kahest silmast? Seega suurmad kui tavaliselt. Soonik ääres loob omamoodi meeleolu - eelkõige oma tihedusega. Olen selliste suurte aukude peale mõelnud ja kunagi ammu isegi ühes sallis kasutanud.

Anna ütles ...

Arnikai, tänan! Jah, augud on sellised: 2 pp kokku, 2 õs, 2 ületõstmsiega kokku. Pahemal pool õhksilmad kududa nii: 1 ph, 1 keeruga pp. Mul on praegu kohe tahtmine kududa järgmine rätt aukudega, aga plaanidel on ikka kindel järjekord. Ilmselt tuleb ka rätikuõpetus, vaatame seda.