Reede, 28. juuli 2017

Tavaline must sviiter/A usual black sweater

Kui näen poes ilusaid musti või halle lõngu, siis olen vaimustuses. Antud juhul on villa-kašmiiri segu kuulsast Diteksase-poest. Kududes ei tundu midagi erilist, kuid pärast niisutust on kohe väga ilus ja ühtlane (ei väsi kordamast, et kui lõng on tundmatu, peaks proovilapi kindlasti läbi pesema).
When I see beatiful black or grey yarns, I am inspired. In this case it is wool-cashmere blend from the well known Diteksas. While knitting it does not feel special but after moistening the fabric is really beautiful and even (I cannot help repeating that especially with unknown yarn it is crucial to wash the swatch).
 
Varrukas on sirge, istuvus pisut vaba.
The sleeve is straight and the fit is a little loose.
Te võite öelda, et olen selliseid sviirtreid kudunud üsna palju. Jah, see on nn minimaalne sviiter (kavatsen kirjutada õppematerjali selle kohta). Tahtsin nimelt mitte väga sooja (mohääri-villa segune on ürpis soe, nt Kaksikud, mida kandsin talvel kogu aeg). Olen kudunud sokilõngadest, aga kahjuks lähevad nad suhteliselt kiiresti topiliseks. Vaatame, kuidas see käitub.
Of course you may say that I have knitted quite a few sweaters in this manner. Indeed, it is my so-called minimal sweater (I am planning to write a tutorial for this). But I wanted something not very warm (mohair-wool blend sweaters are rather warm, see my Twins that got a lot of wear this winter). So I knitted some from sock yarns that unfortunately develop neps quite quickly. We shall see how this one behaves.

Kommentaare ei ole: