pühapäev, 31. juuli 2016

Kahevärviline või hoopis ühevärviline/Two-coloured or may be one-coloured after all

Kunagi maikuus sai valmis sall. Siis ei saanud kohe pildistada. Kristiina pildistas hiljem (tänan!), aga siis olid muud asjad käsil. Teatavasti tuleb järgmisel neljapäeval rätikute ja sallide konstrueerimise tund. Sofija nägi minu salli ja tahtis ka. Tema otsustas, et teeb ühevärvilise. Tal on teine linane lõng, aga pole oluline, sallid ja rätikud on selles mõttes väga paindlikud. Konstruktsioon on selline, et saab kududa laiemaks ja pikemaks (või kitsamaks ja lühemaks). Minu oma on päris vorst, aga pole midagi. Näitan nüüd mõlemaid.
Sometimes in May this scarf got finished. Back then there was no opportunity to photograph. Later Kristiina took some pictures (thank you), but I had other knits on my mind. As you may know, next Thursday I will teach constructions of shawls an scarf. Sofija saw my scarf and wanted one for herself. She decided to do it in one colour. She has a different linen but this is not important: shawls and scarves are very versatile as far as yarns are concerned. The construction allows to make it wider and longer (or narrower and shorter). Mine is a kind of sausage but this does not bother me. I am showing both,
 
 
 

 
Ravelry
Arusaadav, et Sofijal on teine stiil ja olek, seetõttu on hoopis teistsugune fotostilistika. Tema kleit on linasest ja viskoosi kangast, leedu disaineri Julia Januse looming.
It is understandable that Sofija has a different style and different appearenc, thus, the photos have a completely different style. Her dress is from linen and rayon fabric, a desgin by Lithuanian designer Julia Janus.
 
 
 
Tema sall on laiem. Lõng: Lino (Katia), 100 % linane, 50 g/150 m, ~ 450 m.
Her scarf is wider. Yarn: Lino (by Katia), 100 % linen, 50 g/150 m, ~450 m.
Ačiū, Sofija, kad numezgate šaliką taip greitai!

2 kommentaari:

Jagoda Smith ütles ...

Both scarves are lovely. I love Sofija’s dress, too. Did she make it herself from a pattern or did she buy a ready-made item?

Anna ütles ...

Jagoda Smith, she told me she bought it at the desringer's store.