laupäev, 4. veebruar 2017

Kahandan/Decreasing

Teatavasti võib pikkade otstega salli konstruktsioon varieeruda. Võib alustada otsast, kasvatada, kududa sirgelt ja siis kahandada. Võib alustada otsast, kasvatada, kududa sirgelt, siis kududa teine pool peegelpildis ja kaks poolt keskel kokku kududa. Võib aga alustada keskelt, kududa sirgelt ja kahandada, teine pool on sümmeetriline. Nüüd ongi käsil see viimane konstruktsioon.
Apparently construction of a scarf with long ends can vary. You can start from one tip, increase, work straight and then decrease. Or you can stat from the tip, increase, work straight and make the second half as the mirror picture of the first one and then knit together two halves. And you can start from the middle, work straight and then decrease (the second half is symmetric). Now I am wokring at the latter construction.
Lõng on Hot Socks (Gründl), selle sviitri jääk. Aga seda oli mul umbes 1,5 tokki, vähevõitu. Seda lõnga saab internetist või Tartust. Olen selles suhtes vanamoodne, mulle meeldib kohe kohale minna ja osta. Samas vaatasin, et mul on mingil määral veel selle rätiku lõnga alles. Nii et kahanduste osa on teistsugusest sokilõngast, aga vahe on minimaalne.
The yarn is Hot Socks (Gründl), the leftovers from this sweater. But I had about 1.5 balls only. The yarn is available either on the net or in Tartu. I am oldfashioned in the sense that I prefer to go and to buy yarn. At the same time I discovered that I have some leftovers from this shawl. So the decrease section is from a differnt sock yarn but the difference is minimal.
Vaatame, kui palju see pikkusesse venib.
We shall see how much it will stretch in the length.

Kommentaare ei ole: