Kolmapäev, 29. veebruar 2012

Maavillane/Wool from the country side

Eile ootas mind kena üllatus. Nimelt üks tore kolleeg, kes ka koob, tõi mulle kingituseks 2 vihti maavillast lõnga. Kui ma ei eksi, on see Hiiumaalt.
Yesterday a nice surprise was in store for me. Namely a good colleague of mine who also knits brought me 2 skeins of country wool as a present. If I am not mistaken, it comes from the island of Hiiumaa.
Villane lõng on mu lemmik. Ma ei ole veel mõelnud, mida sellest teha. Veel ei ole kaalunud ja ei tea metraaži. Lõng on kahekordne. Alumisel fotol on võrdluseks: vasakul Aade Lõng 8/2 ja paremal 8/3. Tundub, et kuigi uus lõng on kahekordne, on ta õhulisem ja pigem läheneb 8/3-le. Seega metraaž oleks vähemalt teoreetiliselt midagi 100 g/270 m või sinna poole.
Wool is my favourite fiber. I have not yet thought what to make of it. I have not weighed it and have no clue about the yardage. It is 2-ply. The bottom picture is for the sake of comparison: Aade Lõng 8/2 on the left and 8/3 on the right. It appears that, albeit the new yarn is 2-ply, it is fluffier and more like 8/3. Thus, the weight would be (at least in theory) something like 100 g/270 m. 

4 kommentaari:

Arnikai ütles ...

Ja ka mina armastan villast lõnga, see pilt ajab näpud sügelema! Ilus värv. Loomulik ja looduslähedane.

Mia ütles ...

Kaunis harmaan sävy! tuostahan tulee vaikka mitä.

Diana ütles ...

Gorgeous grey :))

Anna ütles ...

Arnikai, tänan! Mustri suhtes on see lõng ilmselt peaaegu universaalne.

Mia, kiitos, tottakai! En ole vielä keksinyt mitään.

Diana, thank you!