Pühapäev, 6. juuli 2014

Kui palju lõnga kulub?/How much yarn will I need?

Olen aru saanud, et parem on hinnata vajaminevat lõnga metraaži ja mitte kaalu järgi. Sõltub ka koostisest ja kindlasti mustrist. Palmikud ja ripskude tahavad palju lõnga, samuti soonik ja sooniku-põhised mustrid.
I have realized that it is better to estimate the amount of yarn you need in metres rather then by weight. It depends on the fiber and of course on stitch patterns. Cables and garter stitch take a lot of yarn as well as ribbing and ribbing-based patterns.
Pika varrukaga sviitri puhul arvestan u. 800 m oma suurusele (S ehk 34). Kui on suure langeva kraega, siis muidugi rohkem. Jakk vajab alati rohkem lõnga. Antud juhul võtsin 6 tokki (160 m/50 g) ehk 960 m, lõng on Dropsi Cotton Light. Ühele varrukale on kulunud terve tokk. Keret on vaja veel pikemaks kududa, seni on kerele läinud 4 tokki. Ja sallkraele kulub veel, ma ei tea, kas terve tokk. Võimalik, et peaksin hankima veel ühe tokki. Sellisel juhul  kuluks 1120 m. Muster põhineb soonikul, seega läheb vaja tavalisest rohkem.
For a long-sleeved sweater I usually plan about 800 m for my size (S or 34). If there is a large falling collar, then of course more is needed. A jacket takes always even more yarn. In this case I bought 6 balls (160 m/50 m) or 960 m, the yarn is Cotton Light by Drops. A whole ball was needed for one sleeve. I have to lengthen the torso, so far 4 balls have been used. And I don't know whether an entire ball is needed for shawl collar. It is possible that I will have to get one more ball. In that case, the total metrage would be 1120 m. The stitch pattern is based on ribbing, therefore, I will use more than average.
Kas teil on ka mingeid nõkse, kuidas arvestada vajaminevat lõnga?
Do you have your own tips how to calculate the amount of yarn you need?

Kommentaare ei ole: