kolmapäev, 21. aprill 2010

Vausabakiri/Horse shue stitch pattern

Lubasin arutleda vausabakirjast. Haapsalu salli raamatus on mitu varianti. Siiski paistab, et see muster lubab väga palju variatsioone, mis pole kõik raamatus. Vist kõige klassikalism ja tavalisem on see:
I have promissed to write about horse shue pattern. In Estonian it is vausabakiri or peacocktail pattern. There are several versions in Haapsalu sall book. Still, it appears that this stitch pattern allows for very much variation that is not entirely in the book. Probably the most usual and classical version is this:

Muster on paindlik. Nagu vertikaalsed mustrid, lubab see vajaduse korral laiemat või kitsamat mustrikorda. Siin on 2 pahempidist silma, võib olla ka 3.
The stitch pattern is flexible. As vertical patterns ever, it can be broadened or narrowed, when required. Here are 2 purl stitches but you can have 3 etc.
Ka kõrgusega võib mängida, siis muutub muster ühtlasi laiemaks:
You can play with the hight and the stitch pattern becomes broader as well:
Võib teha ka nii, et mustri silmade arv on paarisarv (siin pole arvestatud pahempidiseid).
It is possible to have an even number of stitches in the pattern (additional purl stitches not counted):

See on ehk vähemtunud modifikatsioon, hästi kõrge mustrikord. Mõte on selles, et esialgu kootakse mitu rida parempidiseid (pahempidiste vahel) ja muster kui selline algab alles hiljem. See näeb välja rohkem nagu nool.
This is probably a less known modification, a rather high repeat. The idea is that in the beginning several rows of knit stitches are knit (between some purl stitches) and the pattern as such starts later. It looks more like an arrow.

Siis võib teha veel selliseid asju: klassikaline muster, aga mustrikorra viimane tagasirida on pahempidine (tähendab, tagasirida kootud parempidi, aga paremal pool näeb välja pahempidine).
Then you can make the following thing: take the classical pattern but the last back row in the repeat is purl row (that is, you knit on the wrong side and it looks like purls on the right side).
Viimases vestis on kasutatud selline variant: kõrgem ja laiem vausaba ja viimane rida pahempidine.
I used the following version in the recent vest: a higher and a broader horse shue stitch pattern with the last row of purl stitches.

3 kommentaari:

Margit K. ütles ...

See oli küll huvitav. Ühe mustri põnevad variandid. Ja vest on ka ilus!

Anna ütles ...

Margit, aitäh! Selle mustri võimalused on tohutud ja sobib ka väga paljudele lõngadele (olen kudunud nii mohääri, villast jms) ja paljudele kudumitele (rätikud, vestid, sviitrid, isegi sokid).

Anonüümne ütles ...

Anna, thank you for the pattern info. It is interesting how one basic pattern can be modified to give slightly different look :-))
Deena (deenulya from ravelry)