laupäev, 21. mai 2011

Linane-puuvillane/Cotton-linen

Mohäärisviitrit ei saa kahjuks näidata enda seljas, kuna, nagu kirjutasin, mu vabatahtlikud piltnikud on praegu kõik ära, aga samas pidin viima sviitri Käsitöösse. Nii et loodetavasti sügisnumbris näen. Aga mul on midagi muud käsil.
Unfortunately, I am unable to show you modelled pictures of the mohair sweater because, as mentioned earlier, my volunteer photographers are all away and I had to give the sweater to the Käsitöö magazine. Hopefully, I will see it in the Autumn issue. Still, I have something new in progress.

See on Katia Linen, aga ärge laske end nimest häirida, kuna lina on seal 47 % ja ülejäänud on puuvill. Lõng meeldib mulle väga, reljeefsed lehemustrid on hästi nähtavad isegi musta lõnga puhul.
Here is Katia Linen but don't be deceived by the label because it has 47 % of linen and the rest is cotton. I like this yarn a lot, 3D leaf pattern is well defined even and visible even in black.

Värvidest või eriti suvelõngade värvidest võin pikalt rääkida ja valiku üle kurta. Ma ei tea, kes on välja mõelnud, et suvel kantakse ainult naturaal- või pastellseid värve. Mida teha, kui need värvid ei sobi/ei meeldi või mõlemad korraga? Igatahes on mõne firma värvivalik väga napp. Samas meeldib mulle must väga ja on üsna ükskõik, kas on suvi või talv, ikka kannan seda. Antud juhul oleks võib-olla mõelnud, kui oleks olnud valida, aga eriti polnud.
I can speak and complain a lot about colours or summer yarn colours in particular. I don't know who has invented that you should wear only natural or bleak colours in Summer. What should you do if these colours do not suit you/you dislike them or both? In any case, some yarn companies have an extremely narrow choice of colours. At the same time I really like black and it does not matter for me whether it is Summer or Winter, I wear it anyway. In this case I might have reflected on colours if there had been any choice but here was none.

8 kommentaari:

Päivi, Lankakomero ütles ...

Tuosta taitaa tulla taas jotain ihanaa...

Madam Butterfly ütles ...

Anna, you've got an interesting pattern going on. I would've loved to see it in blue on the white top.
I think that elann.com has summer yarn in bright colors.

mari ütles ...

oo jaa, värvivalik. tell me about it :) tõesti-tõesti, ma juba ammu mõtlen, miks moetööstuses on nii vähe konkreetseid värve. mulle need poriga segatud lillad, sinised, hallid, beežid jms ei sobi. pastelltoonid ka mitte. hea tugev, puhta tooniga värv on parim. nii palju ilusaid värve on ju olemas, miks on küll vaja need ära soperdada? ehk siis, meie mõlema jaoks on valikud sellisel juhul piiratud :)

Anna ütles ...

22. mai 2011 1:07
Anna ütles...
Päivi, kiitoksia! Tiedän, etta me molemmat pidämme pellavasta.

Lidia, thanks. I will study the site. The stitch pattern is lovely indeed. There are many suitable colours of cotton etc but not this one. It probably depends on a yarn company or sometimes on the taste of the shop owners.

Mari, aitäh. Puuvillast saaks veel mitmes toonis, aga igasugu huvitavaid lõngu eriti mitte. Dropsil on hea värvikaart, aga kui tahtsin omal ajal endale Sarfanit, siis minu värve polnudki. Muskat (see, millest praegu kood) on jällegi laia värvivalikuga. Samas lohutab mind, et juulis lähen Leetu ja seal saab lemmikpoest peenikest linast ükskõik mis värvi:).

FadenStille ütles ...

Wie ich dieses Muster mag, der Anfang ist schon mal wieder ganz Anna.....
Liefs Anett

Diana ütles ...

I agree, that the lace is very visible, even in black :-)Lovely :-))

Robin ütles ...

I so agree with you about the summer yarn color choices being terribly limited! But black is very versatile and chic, a great choice year around, as you say.

Anna ütles ...

Annett, vielen Dank! Dieses Muster ist so leicht und wunderschön zu stricken.

Diana, thanks! I love the yarn, it is a perfect match between the yarn and the pattern.

Robin, thank you! Yes, I like black quite a lot and it provides a solution when there is no other suitable colour.