pühapäev, 15. mai 2011

(Veel) ei midagi erilist/Nothing special (yet)

Veel pole midagi erilist, kuna ei ole jõudnud mustri kohani Labane parempidine puha. Küll aga näitan varruka algust. Lõngakombinatsiooniga olen endiselt rahul.
Nothing special yet because I have not reached the point where the lace pattern starts. Just plain stockinett. Still, I can show the beginning of the sleeve. The yarn combination has not disappointed me.

Nagu kirjutasin varem, konstruktsioon on sama. Kasvatasin igas reas 4 silmust, siis mõnda aega kudusin kasvatamata. Siis eraldasin varrukad, kudusin mõned read selja- ja esitüki eraldi ja lisasin kummalegi äärele 1 silmuse. Siis ühendasin, luues kaenla alla mõned silmused. Kere osa kudumine on pooleli, sest tahan enne varrukad valmis kududa. Siis vaatame, kus on talje koht, jätkan siis mustris alla.
As I wrote earlier, the construction is the same. I increased 4 stitches in every row, then knitted without increases for some time. Afterwards I separated the sleeves and knitted the front and the back piece separately for a couple of rows, adding 1 stitch at each edge. Then I joined the pieces by casting on additional stitches for the underarms. The torso part is not finished because I want to do the sleeves before. Then we shall see where the waist line is and I will continue downwards in a stitch pattern.

Ma ei ole saanud selget vastust, kas see konstruktsioon on contiguous method või mitte. Öeldakse, et võib-olla. Mul on peened käsivarred, aga kas selline varrukas läheb läbi ka suurema suuruse puhul? Igatahes seda on küsitud ja ma ei oska vastata. Kui keegi suurusega M või L või XL proovib järele, andke palun mulle teada. Olen mitu korda selga proovinud ja kinnitan, et varrukas istub kenasti, kusagil ei teki volte.
I have not got a clear answer whether this construction is contiguous method or not. They say, possibly. I have thin arms; will this sleeve construction work in a bigger size? Anyway, this has been asked and I am unable to answer. If somebody with size M or L or XL tries this, pleas let me know. I have tried the sweater on several times and confirm that the sleeve fits well, there are no creases.

5 kommentaari:

Heli ütles ...

Tõepoolest hea kombinatsioon.
Arvan, et suurused M ja L tulevad selle meetodiga kenasti välja. Sealt edasi veel suuremate suurusnumbrite puhul aga pole muud, kui lihtsalt tihti-tihti selga proovides kududa, sest volüümikad käsivarread ja suur rind on paraku parajaks väljakutseks kudumisel.

Robin ütles ...

Anna, this top will be so pretty in this color and of course, mohair!! :)

Diana ütles ...

The color is very nice :-)) I would like to try this method at some point and wear size M, so will see how the sleeves will fit me ;-))

Terje ütles ...

Volüümika käsivarre puhul on ikka õlg ka volüümkam ja laiem, nii et ma arvan, et peaks sobituma küll.

Anna ütles ...

Heli, tänan! Vaat kui keegi prooviks järele ja ütleks mulle kindlalt. Teoorias muidugi töötab. Igaüks tunneb oma figuuri ja võib siis vastavalt sättida, nt teha rinna piirkonnas lühikesi ridu jms.

Robin, thank you!

Diana, thanks, I think short sleeves like in my grey cotton top will work. A possible solution would be 1) to do "real contiguous" or 2) to make some even increases among stitches allocated for the sleeves.

Terje, aitäh, mõtlesin ka niimoodi.