laupäev, 27. juuli 2013

Kudumisklubi ja Diteksas/Knitting club and Diteksas

Neljapäeval sain kokku üle hulga aja leedu kudujatega, Mia oli kaasas. Rahvast oli palju, oli päris kena, kõik uudistasid, kes mida koob. Panen paar pilti, ülemine on Sonata tehtud.
On Thursday I met with the Lithuanian knitters after a long pause and Mia came along. There was a lot of people and it was nice, everybody was curious what other knit. Here is a couple of pictures, the top picture is by Sonata.
 
Eile aga käisime Diteksas-nimelises poes. Seal müüakse mitmesuguseid lõngu pooli pealt. Koduleht on siin, ainult leedu keeles, on kirjas hinnad ja lõngasordid, aga värvikaarte pole. On palju eri värvi mohääri ja peenikest villast/poolvillast/meriinot jne. Kuna "mohäärisein" ei mahtunud ühele pildile, pidin tegema 2 pilti.
Yesterday we went to the Diteksas store. You can get several kind of cone yarns there. The homepage is here, in Lithuanian only, there are prices and yarn sorts indicated but colour cards are absent. There is a lot of mohair of various colours and also thin wool/wool blends/merino etc. While the "mohair wall" did not fit into the single picture, I had to take 2 pictures.
 
Varsti tulemas: sviitri pildid ja jutt mohääri ja linase segust.
Coming soon: the sweater pictures and my thoughts about mohair and linen combination.

2 kommentaari:

pseudotill ütles ...

Tere!
Kas oskate soovitada kudumisklubi Tallinnas, kus olemas juhendaja, kes oskab vajadusel nõu anda? Või siis kedagi, kes annaks järeleaitamistunni seoses kudumi lõike lugemisega (http://www.garnstudio.com/lang/ee/pattern.php?id=5438&lang=ee).
Viimati kudusin 10-a. tagasi (sokke, salli) ja jään jänni selle lõikega (vajaksin pinnalaotust ja juhtnööre, vastasel korral saan selle tosina aasta pärast valmis, kui ennem närvivapustust ei saa :) Ette tänades p.

Anna ütles ...

Tere! Ei tea öelda midagi klubide kohta, tihti on nii, et teatud sõpruskond korraldab endale ise klubi ja käib koos kudumas. Aga mitmes lõngapoes on tublid müüjad, kes oskavad nõu anda. Näiteks Lõng ja Lõngast (Tartu mnt 60), seal müüakse Dropsi lõngu ja küllap ollakse tuttavad nende õpetustega.