pühapäev, 9. märts 2014

Mitmesugust/Various matters

Kudum edeneb kuidagi aeglaselt. Asi on selles, et pärlkude ei lähe nii sujuvalt, nagu labane kude või rips. Aga nüüd on nii, et lõpp paistab, kuigi peks veel u 20 cm alla kuduma.
The knit is progressing rather slowly. It is because moss stitch does not knits up so smoothly as stockinette or garter stitch. But now I am heading towards the finish, although there is some 20 cm to knit.
Diteksases on paar uut lõnga. Läksin sinna vaatama, nägin huvitavat siidi, mis pole eriti libe ja on paela moodi. Kuna poes polnud proovilappi, ei osanud sellest lõngast midagi arvata ja küsisin, kas võiks ise proovilapi kududa. Müüja oli väga nõus, ta palus panna kaks värvi üksteise järel (seda lõnga ongi ainult musta ja valget). Lõng on mõnus. Tuvastasin metraaži, 100 g/130 m. Vardad 4,5. Proovilapp on läbi pestud. Tundub, et must lõng on päris minulik.
A couple of new yarns have arrived to the Diteksas yarn store. I went to have a look and spotted an interesting kind of silk that is not very slippery and is ribbon-like. As there was no swatch in the store, I quite did not know what to think of it and ask for permission to knit a swatch myself. The salesman was pleased and asked to knit up two colours one after the other (this yarn is available in black and white only). The yarn is pleasent. I determined the metrage, 100 g/130 m. Needles 4.5. The swatch was washed. It appears that the black yarn is quite to my liking.

Kommentaare ei ole: