kolmapäev, 7. juuni 2017

Oulus/In Oulu

Mul on hästi lühike sõit Oulusse, täna saabusin, homme lähen tagasi koju. Õnneks peatun kesklinnas, kus asub päris kena pood Lankamaailma.
I am on a very short vistit to Oulu: I arrived today and will depart tomorrow. Luckily I am staying in the city cenrtre where a rather nice store Lankamaailma (Yarn World) is situated.
Koht on tuttav. Märtsikuus sain sealt Tilda lõnga, millest sai Tilda-nimeline sadulõlaga topp ja õpetus Ravelrys. Rääkisin müüjadega juttu, nad näitasid mulle igauguseid lõngu. Siin on peenikesi pitsi- ja rätikulõngu.
The place is familiar. I was there in March and purchased the yarn named Tilda, which eventually became Tilda top with saddle shoulders and a pattern on Ravelry. I had a chat with the saleswomen and they showed me all kinds of yarns. Here are thin yarns for lacework and shaws.
Suvelõngu tehakse ka igasugust värvi. Ka minusugusele on tumehalli. Sellel pildil on ühe firma väljapanek (Hjertegarn, lõng Cotton 8), aga peaaegu kõigil suvelõngadel on korralik värvikaart.
Summer yarns do exist in all kinds of colours. There is dark grey for people like me. In this photo this is just one manufacturer's choice (Hjertegarn, Cotton 8) but pactically all summer yarns are available in a great variety of colours.

Need on villased, 100 g/600 m. Puhas villane on üks minu lemmikuid.
This is wool, 100 g/600 m. Pure wool is one of my favourites.
Ise koon praegu rätiku jääkidest. Vaatame, mis sellest välja tuleb, kirjutan siis hiljem konstruktsioonist.
I am currently knitting a shawl from leftovers. We shall see how it goes and I will write later on the construction.
 
 

2 kommentaari:

Ingi ütles ...

Elan Oulus ja Lankamaailmas on tõesti linna parim valik. Üsna selle lähedal raudteejaama kõrval on selline käsitööpood nagu Maakari. Seal on kõige muu käsitöö lisaks hea valik soome villast lõnga (Pirta-lanka), väga rikkalikes värvitoonides ja paljukiidetud Louhittaren Luola lõngu (Oulu lähedal elavalt lõngadevärvijalt).

Anna ütles ...

Ingi, aitäh! See Pirta-lanka on tuttav, olen seda ilmselt näinud lõngapoodides, aga kudunud ei ole. Praegu pole aega, aga järgmine kord uurin. Louhittaren Luola on tuntud lõngavärvija ja disainer, talit ilmus hiljuti raamat. Ilmselt on novembris jälle siin, siis vaatan ringi.