kolmapäev, 11. juuli 2018

Koon, harutan ja koon uuesti/I am knitting, ripping out and knitting again

Mõnikord on nii, et otseselt pole midagi viga, aga kudum on kuidagi ebahuvitav. Siis on targem harutada. See lõng on Jeans (Yarn Art), 70 % puuvill, 30 % akrüül, 50 g/160 m. Kuna lõng on suvelõnga kohta parajalt peen ja kuna värv on suvelõnga jaoks haruldane, ostsin ja mõtlesin tega väga lihtsa sviitri, midagi Triibiku moodi. Aga labane kude ei olnud ilus, kudum ei langenud hästi. Mul oli juba kere osa tublisti alla kootud ja üks varrukas peaaegu valmis. Harutasin üles ja hakkasin nuputama. Sain aru, et lõng ei taha reljeefseid pindu, midagi pole näha. Mitmed libapalmikud polnud ka kenad. Siiski leidsin mustri, mis sobib.
Sometimes you see that nothing is wrong but the knit is somehow uninteresting. In that case it is wiser to rip out.  The yarn is Jeans (by Yarn Art), 70 % cotton, 30 % acrylic, 50 g/160 m. As the yarn is quite thin for a summer yarn and as the colour is rare for a summer yarn, I bought it and planned to make a very simple sweater in the spirity of this one. But stockinette did not look nice and the fabric did not fall properly. I had already knitted a considerable part of the torso and one sleeve was practically completed. I ripped it out and started thinking. I realized that the yarn does not want textured patterns, you cannot see a thing. Several mock cable patterns did not look good either. Still I found a pattern that is suitable.
Kaeluse viimistlesin i-cord võttega. Soonik ei sobinud. Nüüd jätkan alla. Kui lõnga jätkub, teeksin sviitri, aga vaatame, kuidas välja kujuneb.
I finished the neck opening with i-cord. Ribbing did not fit there. Now I am going downwards. If I have enought yarn, I will make a sweater but we shall see how it goes.


Kommentaare ei ole: