laupäev, 2. oktoober 2010

Jälle lehed/Leaves again

Tuunika on valmis, aga pole pildistajat. Loodan, et saan varsti näidata omaniku seljas. Nüüd aga traditsiooniline aknapilt, paistab ka naabriaed sügisvärvides.
The tunic is finished but I have no photographer. I hope to be able to get a picture of the owner modelling it. Now just a traditional window picture where you can see the neighbour's garden in autumn colours.

Täna hommikul valisin pikalt mustrit. Plaanis on kududa pitsisall Raasiku 8/1-st. Asi pole ainult selles, et muster sobiks lõngaga, vaid kuna tuleb kokku sobitada mitu mustrit, on parasjagu aritmeetikat. Kudusin juba 2,5 mustrikorda, nii et nüüd on tulemas heledam värvitoon:
Today in the morning I was busy choosing a lace pattern. I plan to knit a lace scarf from Raasiku 8/1. It is not only about choosing a pattern that goes together with the yarn but, as there will be a couple of patterns, it is also about arithmetic. I have 2.5 pattern repeats so far and a lighter shade is coming:

Ja niipalju on juba kootud. Mulle kohe istub väga see muster!
And this is what I have knitted. I really like this stitch pattern!

7 kommentaari:

Diana ütles ...

Lovely color change in this yarn :-))) I am not surprised you like this pattern Anna...after all it is leaves ;-))) how can you not like them? ;-))))

Anice kötős blogja ütles ...

Isn't the pattern lilac leaves from the Haapsalu Shawls?
I love the colour change too and am looking forward to pictures about the grey tunic.

Anna ütles ...

Deena, thanks! This pattern knits itself:)

Anice, thanks for the comment. The pattern can be found in many sources. Of course it is known in Estonian knitting as Sirelileht (lilac leaf), as you pointed, but I have seen it in many different stitch dictionaries, Japanese ones included. Whatever the source is, it is beautiful and knits up rather quickly:). Estonian yarns are most suitable for lace knitting. I will certainly try to get the tunic photographed!

Anice kötős blogja ütles ...

Thanks for your kind answer. You have lovely kinittings and interesting posts about a different world (country I mean) I probably will never be able to visit.

Kaja ütles ...

Paistab, et siit on tulemas midagi väga õrna ja õhulist! Lõnga värvitoonid on nii kaunid!

Tiigerliilia ütles ...

Ma pole kunagi lõnga vihtides ostnud, nii et valmistuge järgmiseks võhiku küsimuseks :) Miks on vaja vihis lõng ümber kerida? Kas muidu läheks see kududes väga kergelt keerdu/sassi?

P.S. Pakun endiselt oma kaamerat välja :)

Anna ütles ...

Tiigerliilia, aitäh pakkumast, võib-olla kui see sall valmis saab, lepime kokku:). Vihtidest jne: viht on selline asjandus, mida on näha ohtralt eelmises postituses. Kui nt kerite lõnga ümber toolileeni jms, saate vihi. Vihist kududa ma ei riskiks, sest lõng läheb tõesti sassi ja on lihtsalt ebamugav. Seetõttu on tarvis kerra kerida. Vihti on vaja, kui tahate lõnga pesta või värvida.