Reede, 1. aprill 2011

Varrukas ja natuke teooriat/A sleeve and some theory

Algustuseks: ilmselt on siin mingid tehnilised probleemid, ma ei saa teksti ja pilte normaalselt paigutada. Eelvaade näitab midagi hullu, muudan ja muudan, aga eelvade on täpselt sama. Ka õigekirja kontroll ei tööta. Niisiis, see on meie jutu peategelane. To start with, there are apparently some technical problems, I cannot place the text and pictures in a normal way. Preview shows something crazy, I keep changing the post but the preview remains the same. Also spell-chek is not functioning. So, here is the protagonist in our story. Kudusin ja kudusin kere osa; oli kuidagi ebahuvitav. Mõnikord on nii: kõik on korras, mustrer on ilus, probleeme pole, aga pole ka energiat. Siis mõtlesin, et nagunii tuleb kerida veel lõngu vihist kerra. Kerisin ja alustasin varrukat uuest kerast. Mingil hetkel proovisin selga ja asi muutus taas huvitavaks. Varrukas paneb kudumi paika, nii-öelda. Tegelikult peab arvestama, et varrukad tõstavad kogu kampsuni või topi pisut üles. See on oluline, sest alles siis selgub, kas ja kust tuleb kasvatada jms, samuti selgub kudumi pikkus. Nüüd on üks varrukas peaaegu valmis. All on üldvaade. I was knitting and knitting the torso part; the process became somewhat unintresting. It happens sometimes that everything is fine, the stitch pattern is nice, there are no problems but neither you have energy. Then I thought I have to wind some yarn from the skein into a ball in any case. I did that and started the sleeve with the new ball. At some point I tried on and the whole thing became interesting again. Sleeves fix the garment, so to say. Actually, you have to keep in mind that the sleeves lift a bit the torso part. It is important because only then it is clear whether and where shaping is needed and the final length of the garment will be determined. Now one sleeve is almost finished. A general view is below.

9 kommentaari:

mari ütles ...

ma arvan, et see ülestõstmise asi kaasneb ülevalt alla kootud varrukatega. alt üles kududes pole ma sellist asja märganud. teooria jaoks ei saanud ma seda kirjutamata jätta ;)

Anna ütles ...

Mari, aitäh! Aga teooria mõttes: kui alt kootud varruka külge õmbled, kas ka siis ei tõsta?

mari ütles ...

ei tõsta. asi on vist selles, et käeauguosa ehk varrukakaar kujuneb teisiti kui ülevalt alla kududes. esiteks kahandad kaare alaosasilmad kaenlaaugul tehtud kahanduste järgi ja siis hakkad kõrgust kuduma ning viimases kolmandikus kujundad ülaosa kaare. ma pole ise kunagi midagi ülevalt alla kudunud, nii et ma ei tea, kuidas sellega on. proovida tahan küll, aga kardan, et teen midagi kaeluseosas valesti, st ei oska parajalt kasvatada vms. aga küll ma proovin, sest uudishimu on suur :)

Anka ütles ...

Śliczne te Twoje dziergadła,co jedna to ładniejsza.Pozdrawiam

Madam Butterfly ütles ...

Anna, thank you for such a wonderful explanation of the process!

Anna ütles ...

Aniu, dziękuję bardzo!

Lidia, thank you. I am probably going to write more about sleeves in future.

fralusia ütles ...

Podziwiam Twoje prace i podpatruję. Chciałabym nauczyć się od Ciebie robienia rękawów "od góry". Czy możliwy jest taki fotograficzny kurs? Zachęcam Cię do takiego opracowania, wiele z nas będzie Ci za to wdzięcznych. Serdecznie pozdrawiam

Anna ütles ...

Fralusia, dziękuję. Ja będę próbować zrobić kurs:).

fralusia ütles ...

Już Ci dziękuję i z niecierpliwością czekam. Miłego dnia