kolmapäev, 5. oktoober 2011

Sinised rombid/Blue diamonds

See oli tõesti hästi kiiresti valmiv kudum! Suhteliselt jäme lõng, varras 5 mm, muudkui koo oma lõbuks. Õpetus tuleb Lõngamaania kodulehele.
This was a really swift knit! A relatively thick yarn, needles 5 mm, just go on knitting. The pattern will be available for purchase from Lõngamaania homepage.
Traditsioonilised trepipildid:

Traditional shots on the stairs:


Ja muster lähemalt:

And a close view on the stitch pattern:Pildid/Pictures: Silver

Lõng/Yarn: Drops Vivaldi, 50 g/280 m, mohäär/mohair 56 %, nailon/nylon 30 %, vill/wool 14 %, ~ 70 g

Vardad/Needles: 5 mm


Lõng on üsna karvane, aga pärast niisutamist karvasus väheneb ja muster on täiesti nähtav. Unustasin poes kaalumata. Mul oli üks alustatud tokk, selle kududsin lõpuni, lisaks alustasin uut tokki. Eks siis peaks umbes 1,5 tokiga arvestama. Kusjuures rätik pole üldse väike, nn keskjoon on u 1 meeter pikk!

The yarn is rather hairy but after moistening and drying the hairiness decreases and the stitch pattern is quite well defined. I forgot to weigh up in the yarn store. I had an already started ball that I finished and then started a second one. That is, one should count on 1.5 ball approximately. And the shawl is not small at that, the so-called central line is approximately 1 m long!

14 kommentaari:

guna ütles ...

The color looks very good on you!

Kai:) ütles ...

Kaunis!
Sul neid iludusi ikka sünnib nüüd järjest:)!

Madam Butterfly ütles ...

Anna, this yarn is beautiful and I like the halo in the yarn. Congratulations on a new design!

Joanna ütles ...

Śliczna chusta...podziwiam

helena ütles ...

Kaunis! Harmi, että minulla on tuota lankaa vain yksi kerä... Ja se on todella vanha kerä, ainakin viisi vuotta, joten samaa väriä ei varmasti saa enää lisää. Ehkä teen siitä hieman pienemmän huivin.

Diana ütles ...

Beautiful shawl Anna :-)) the stitch pattern looks very nice in this yarn :-))

Katyusha ütles ...

Прекрасный дизайн и прекрасный цвет!

Anna ütles ...

Guna, paldies!

Kai, aitäh, jah, praegu on rätikute aeg!

Lidia, thank you very much, I really like the colour. This shawl is going to a yarn store as a sample, though, so I need to do something new for myself.

Joanna, dzękuję bardzo i witam!

Helena, kiitos paljon. En minä vielä tiedä langan menekkiä. Täytyy punnittaa kaupassa. Huivi on aika iso, mutta voit tietysti tehdä pienemmän.

Diana, thanks a lot!

Катюша, благодарю!

Monika ütles ...

Väga ilus sinine rätik!

Mytsi Wabrik ütles ...

Väga kena rätik!

Outi-M ütles ...

Vägä ilus!!!

Anna ütles ...

Monika, Ene-Ly, suur tänu1

Outi-M, kiitoksia!

Arnikai ütles ...

Väga võimas värv, mida omakorda võimendab selge joonega muster. Mõeldud julgetele inimestele, kes ei karda kõndida (ehk pisut kadedate?) pilkude all ;)
Ja küsimus - kuidas see taies venitatud on? Või pole venitada vajagi?

Anna ütles ...

Arnikai, tänan! Minusugustele sellised kärts-värvid sobivadki, soojad ja pastellsed on aga vastunäidustatud:). Ega ma ei venitanud, sest mohääriga ei lähe see trikk läbi. Niisutasin, laotasin rätikule, kinnitasin nööpnõeltega, et muster avaneks, aga ega see pole nii, nagu villase vms lõnga puhul.