pühapäev, 20. jaanuar 2013

Lõngade võrdlus/Comparison of yarns

Mitmevärvilise lõnga puhul on oluline, kuidas värv jaotub. Kas ühe värvi jupid on pikad või mitte ja kas on lihtsalt pisut säbruline, ebaühtlane värv või on selgelt näha, kus lõpeb üks värv ja algab teine.
It is important in working with multicoloured yarn how colours are distributed. Whether colour sections are long or not and whether the colour is somewhat uneven or it is rather clear where one colour ends and another one starts.

Selleks on vaja lõnga vastavalt kerida. Ülemisel pildil on eesti villane (Aade Lõng Artistic 8/2). Värvijupid on üsna pikad. Alumisel pildil on aga Rebel Yarni SW BFL sokilõng (100 g/400 m). Kui üleeilsel pildil ei olnud arusaadav, kas üleminekud on pikad, siis siin on näha, et värvi vaheldus on väga tihe. Peaks valima sellise mustri/koe, mis ei "vaidleks" lõnga värvidega ning laseks lõnga ilul paista. Mul on juba mõtteid, lähiajal näitan.
For this purpose you have to wind yarn accordingly. In the top picture there is Estonian wool (Aade Lõng Artistic 8/2). The colour sections are rather long. In the bottom picture you see SW BFL sock yarn by rebel Yarn (100 g/400 m). While judging by the picture I posted a couple of days ago it was not clear whether the colour transitions are long, here you can see that the alternation is rather dense. Thus, a stitch pattern is needed that would not "argue" with the yarn colours and would demonstrate the beauty of the yarn. I already have some ideas and will share them with you in the nearest future.

 

3 kommentaari:

Terje ütles ...

Mulle tundub, et suurtel pindadel hakkavad sellised lühikese värviüleminekuga lõngad ise omi mustreid moodustama ja siis koemustrid ongi suht ülearused. Või peavad hästi lihtsad olema a la palmik vms. Sokis jaotub paremini ja selleks lausa sobib, ehki on ka selliseid, kus taas sinka-vonga muster moodustub ja loob omamoodi efekti.

Diana ütles ...

I agree, with yarn so variegated it is so critical to find a pattern that is not lost in all of the color variation. Looking forward to your project :-))

Anna ütles ...

Terje, nüüd saab järgmises postituses näha, mis toimub. See pole selline lõng, mis moodustab ise mustreid, aga olen nõus, et siin ei tohi midagi üle pakkuda.

Diana, thank you, please read my next post, I think I've found a suitable stitch pattern. The yarn is wonderful to work with.