Kolmapäev, 16. september 2015

Mõnikord esimesel katsel ei õnnestu/Sometimes you don't get it right on the first attempt

Mõnikord juhtub nii, et proovilapp on kena, muster on valitud, hakkad kuduma ja teed üsna suure portsu valmis ja siis mingil hetkel mõistad, et see pole see. Mitte, et oleks otseselt midagi halvasti, aga tundub ebahuvitav. Kusjuures seda on raske sõnastada. Mitte selles mõttes "ebahuvitav", et kudum on äärmiselt lihtne, vaid väljanägemine, koepind jms ei ole päris see, mida ette kujutad. Maitse loeb ka. Mulle ei meeldi väga tihke kude (kui me ei räägi kinnastest ja sokkidest, kus see on vajalik). Tean, kui ilus võib olla kahekordne pärlkude. Täna hommikul oli nii:
Sometimes it happens that the swatch is nice, the stitch pattern chosen, you start knitting and manage to knit quite a large portion and then at some point you realize that this is not quite it. Not that something is explicitly wrong but it looks uninteresting. Which is difficult to formulate. Not "uninteresting" as in "very simple knit" but rahter the appearance, the fabric etc is not what you have imagined. And your taste matters, too. I don't like very tight fabric (unless we talk about mittens and socks where it is necessary). I know how beautiful double moss stitch can be. This is what I had in the morning:
Ja nüüd alustasin uuesti ja otsustasin, et tuleb sviiter, sest lõnga pole eriti palju ja see kude sööb lõnga. Võtsin jämedama varda ka. Nüüd on nii:
And now I started all over again and decided to make it a sweater because I don't have much yarn and this stitch eats up the yarn. And I also took thicker needles. This is what I have now:

3 kommentaari:

Inga Sõelsepp ütles ...

Teine variant on tõesti meelepärasem. Kas äkki pärlkude oleks tahtnud jämedamaid vardaid?

Heli ütles ...

Juhtub ... Kuigi ometi tore algs tundub. Eks oma sisetunne on see õige

Anna ütles ...

Inga, jah, väga võimalik, et ka pärlkude oleks tahtnud jämedamaid vardaid. Aga praegune tundub lahedam. Teine asi, et lõnga on vähe nii või naa, pean mõtlema, mida edasi teha. Kere saab valmis kindlasti, aga ilmselt on võimalik ainult lühike varrukas. Asi seegi.

Heli, aitäh, aga kui sisetunne ütleb, et võiks olla midagi paremat, siis tuleb seda tunnet austada.