Esmaspäev, 1. august 2011

Uus hea lõng/A new good yarn

Laupäeval käisin Siūlų oazė poes, millest kirjutasin kunagi varem. Seal müüakse leedu villast lõnga, millest kirjutasin samas postituses. Seekord oli leedu villast suhteliselt vähe, oodatakse uut kaupa. Minu tähelepanu köitis aga Roma-nimeline lõng, villane, 100 g/750 m.
On Saturday I went to Siūlų oazė yarn shop that I had discribed earlier. They offer Lithuanian wool that I referred to in that post. This time there was relatively little Lithuanian wool, they are expecting a new lot to arrive soon. The yarn named Roma attracted my attention, it is wool 100g /750 m.

Tahtsin suhteliselt peenikest lõnga, aga siin oli otsustav värv. Nimelt oli mul selline ürp, mis hakkas kellelegi meeldima ja mille kinkisin ära. Nüüd arvasin, et võiks kududa uue, ainult pisut teistmoodi.
I wanted a relatvely thin yarn but in this case the colour was decisive. Namely, I had this wrap that someone liked and I gave it as a gift to that person. Now I thought that I can knit a new one but in a slightly different way.

Mulle tõesti meeldib see lõng. Peenike, aga koon 3 mm vardaga. Ei ole kare, samas püsib vormis. Proovilapp ei veninud ega tõmbunud kokku. Austatud lugejad teavad, et mulle meeldivad n-ö iseloomuga lõngad, mitte ülearu pehmed. Pitsimuster on ilusti nähtav. Värvikaart on suhteliselt viisakas, võib-olla leidub seal veel midagi.
I really like this yarn. It is thin but I knit on 3 mm needles. It is not coarse and at the same time the fabric stays in shape. The swatch did not stretch neither contracted. Honourable readers know that I like yarns with character, so to say, that is, not very soft ones. The stitch pattern has a good definition. The colour choice is relatively decent, maybe I will find something else.

Värv on pigem selline, nagu alumisel fotol. Tegelikult on aga veel rohekam.
The colour is more true in the lower picture. Actually, it is even more greenish.

8 kommentaari:

Mia ütles ...

Kaunis väri, muistuttaa paljon Bergenistä ostamaani Rauma-lankaa. Oikein odotan, että näen uuden wrapisi.

Suvi ütles ...

Väga ilus värv! Minagi ootan huviga millal rohkem näha saab :)

Robin ütles ...

I have been so drawn to teals and blues lately too! This is really a lovely start with a pretty stitch pattern. :)

Diana ütles ...

lovely stitch and great color of the yarn :-))

helena ütles ...

Lanka kuulostaa melkein liian hyvältä ollakseen totta - pehmeää mutta pysyy muodossa. Mielenkiintoista nähdä miten uusi liivi eroaa ensimmäisestä, tapahtuuko tuotekehitystä :-)

Anna ütles ...

Miia, kiitos paljon! Tottakai, väri on melkein sama!

Suvi, tänan väga! Värv sobiks ka Sulle:).

Robin, thanks, yes, teals are really nice, I feel I am going after teals these days.

Diana, thank you!

Helena, kiitos! Minusta ei se ole aivan mahdotonta, että lanka olisi pehmeä ja saman tien pysyisi muodossa. Esimerkiksi Drops Fabel on sellaista. Tietysti pehmyys on suhteellinen. Tuotehehitystä tapahtuu jonkun verran: toinen rakenne, toisenlainen kuvio, haluaisin myös hihoja:).

Terje ütles ...

See kena värviga lõng, Eestis on see Hobipunktis pitsilõngana saadaval olnud ja mul on just paar pitsiasja sellega pooleli. Kusjuures poleks ise selle peale tulnudki, et lausa kampsi sellest teha, nokitsen kleidi ja ühe salli kallal.

Anna ütles ...

Terje, jah, tean, et Hobipunktis seda liikus, aga olen selline inimene, kes tahab lõnga katsuda ja oma silmaga näha, ei kipu interneti kaudu ostma, kui pole varem lõngaga tegemist teinud. See kampsun, mida koon, on n-ö salli sugulane, nelinurk varrukatega, nii et võib küll proovida:).