reede, 5. september 2014

Kere valmis/The torso finished

Nüüd on sviiter peaaegu valmis, on vaja veel kraed. Teatavasti võtab varrukate kudumine palju aega (või ainult tundub nii), aga nüüd on nii kere kui varrukad olemas.
Now the sweater is almost finished and the collar is needed. As it is well known, knitting sleeves takes much time (or it only seems so) but now I have the torso and the sleeves.
Nagu näete, alustasin abilõngaga. Vaatan, kas teen mõned lühikesed read, siis hakkan kraed kuduma.
As you can see, I started with the waste yarn. I shall see whether I will make some short rows and then will start knitting the collar.
Mul oli mõte kududa krae mõnest teistest lõngast, mis oleks sama värvi. Aga täpselt sama värvi ei leidnud. Selline tumehall on kapriisne värv. Arvatavasti jätkan sama lõnga kombinatsiooniga (mohäär + meriino).
I was entertaining an idea to knit the collar from a different yarn of the same colour. But I could not find exactly the same colour. This kind of dark grey is quite moody. Most probably, I will continue with the same yarn combination (mohair + merino).
Tuletan meelde, et on veel kohti minu kursusele, mida annan Rahvaülikoolis (10.oktoober-7.november). Vaadata kava ja registreeruda saab siin. Mind on küsitud, kas võiks õpetada mõnes muus keeles. Olen ka ise pakkund (vene, soome, inglise). Aga ilmselt tuleb see mõne lõngapoe kaudu ja juba uue aasta sees. Andke palun teada, kui on huvi.
In case you understand Estonian, you can still register to my course that I will teach at Tallinn Folk University (10 October - 7 November). You can see the schedule and register here. I have been asked whether I could teach in a different language. I have offered this as well (Russian, Finish, English). Probably, this can be organized via a yarn shop and already next year. If you want, please let me know.

2 kommentaari:

mustkaaren ütles ...

Huvitavad postitused.
Ylevalt alla kudumine on asjalik ja paljulubav töövõte.

Anna ütles ...

Kaaren, aitäh, mulle meeldib kududa ülevalt alla (mõnikord põiki), peaasi, et saab kohe selga proovida ja kui on nn mini-vest olemas, sätib see kudumi nii-öelda paika.