teisipäev, 21. juuni 2016

Viltu/Biased

Seda ei juhtu tihti, aga mõne lõnga puhul kisub labane kude viltu. Eriti on näha siis, kui on väike diameeter ja koome ringselt, nt varruka puhul.
It does not happen often but certain yarn make stockinette stitch biased. It is especially visible if you have a small diametre and work in the round like sleeves, for instance.
Ega seda ei näe, kui ei tea. Külli tegi sviitrist paar pilti (aitäh!), aga siis jõudsin koju ja mõtlesin, et tuleb kindlasti ümber teha. Viltune koepind oli märgatav küünarnukist allapoole.
You don't notice it if you don't know. Külli took some pictures (thank you) but later I got home and decided that I certainly have to  rework. Biased fabric was visible below the elbow.
 
 
 On paar nõksu, kuidas kududa ringselt labases koes nii, et ei läheks viltu. Ringi lõpus tuleb  n-ö mähkida järgmine silmus ja siis keerata töö ja kududa pahempidi pahemal pool jne. Aga see sobib peenikese või koheva lõnga puhul. Võib kududa soonikut, ripsi jms, aga soonik ei sobinud sinna ja ripsi osa oleks siis liiga pikk (pole võimatu, aga antud juhul tundus ülearune).
There are some tricks how to knit in the round in stockinete so that there is no bias. Once the round is completed, you have so to say to wrap the next stitch and turn your work and purl on the wrong side to the end etc. But this works with thin or fluffy yarn. You can make ribbing or garter stitch but ribbing is not suitable here and the garter section would be too long (not impossible but it seemed too much in this case).
Nagu näete, tegin 1 rida ph, 5 rida pp. Vähemalt pealtnäha ei ole enam nii hull.
As you can see, it is p 1 row, k 5 rows. At least it does not look so bad.
Loodetavasti saab kunagi korralikult pildistada mu seljas.
I hope there will be normal modelled photos some time later.

Kommentaare ei ole: