neljapäev, 1. september 2016

Jätkan/I am carrying on

Jätkan rätikut. Ega pildil pole vist eriti näha, aga rätik on edenenud. Kudusin ära lõnga, millest oli juttu siin. See on meriino ja sünteetika segu, Merino Gold (Madame Tricote), 100 g/400 m. Mul oli peaaegu terve tokk.  Saigi ära kasutatud, aga rätik võiks olla pikem ja laiem. Üks võimalus oli muidugi juurde osta. Siiski on mul kodus veel musta lõnga (mõni ime, eks?), nimelt Pirtin Kerhäämö villane (selle sviitri jääk).

I am carrying on with my shawl. You cannot see it in the picture but the shawl has grown. I used up the yarn I had described here. It is a merino and synthetic fiber blend, Merino gold (by Madame Tricote), 100 g/400 m. I had almost an entire ball. I used it up indeed but the shawl could be wider and longer. Another option was to buy some more yarn. Still, I have some black yarn at home (what a surprise!), namely, wool by Pirtin Kehräämö (leftovers from this sweater).
Üllatavalt ei näe ma mingit faktuuride vahet, kuigi teine lõng on puhas villane ja on isegi natuke jämedam (100 g/360 m). Võib-olla tekib mingi erinevus pärast niisutamist ja pingutamist. Samas ei arva ma, et see oleks midagi dramaatilist: rätik on mässitud ümber kaela, üldkokkuvõttes hakkab välja nägema nagu vaht (mustrit silmas pidades).
Surprisingly I do not see any difference between the textures, although the other yarn is pure wool and is in fact slightly heaviery (100 g/360 m). Maybe some difference will appear after moistening and blocking. Still, even if this happens, I do not consider it as anything dramatic: the shawl will be twined around the neck and all in all it will look like a foam (I mean the stitch pattern here).
 
Aga kindlasti peaks seda mustrit proovima peenema lõngaga, kas villase, sokilõnga või linasega.
But of course I have to try out this pattern with a lighter yarn, wool, sock yarn or linen.

Kommentaare ei ole: