Esmaspäev, 11. juuni 2018

Stockholmi rätik nr 2/Stockholm shawl no 2

Mõnel on ehk meeles rätik nr 1 (õpetus tuleb enne Stockholmi käsitöö kruiisi, sellepärast selline nimi). Nüüd on valmis teine, seekord üks lõng on linase ja mohääri segu ja teine sama, mis esimese rätiku puhul, aga teist värvi. Asi oli selles, et Mariannel (Marianne's Mohair) ei olnud rohkem seda värvi linase ja mohääri segu, nii et alustasin ühe lõngaga ja jätkasin teisega.
Maybe some of you remember shawl no 1 (the pattern will be released before Stockholm handicraft cruise, hence the name). Now the second one is finished and this time one of the yarns is mohair-linen blend and the other one the same as in the first shawl but in a different colour. The thing is that Marianne (of Marianne's Mohair) did not have more mohair-linen blend in the same colour, so I started with one yarn and continued with the other.
 
 
 
Mulle meeldib see muster, sobib praktiliselt igale lõngale, on hõlpsasti mugandatav (nt võib "veergude" vahele panna pahempidiseid silmuseid või ripsi jms).
I quite like this stitch pattern, it is compatible with virtually any yarn and is easily adjustable (you can insert purl or garter stitch between the "columns").
Lõng/Yarn: Linen Mix (Adèle's Mohair) 2 tokki/2 balls, Fine Kid Mohair & Bamboo (Adèle's Mohair) 1 tokk/1 ball (~450 m).
Vardad/Needles: 5 mm

Kommentaare ei ole: