pühapäev, 16. oktoober 2016

Villane lõng Haanjast/Wool from Haanja

Facebooki Käsitöö rühma kaudu sain teada, et Haanjas on Haani-nimeline firma, mille omanikud peavad lambaid (Kihnu tõug) ja lasevad villa kedrata Süvahavva vabrikus Põlva maakonnas. Sealsed masinad on üle saja aasta vanad. Lõng tuleb naturaalsetes toonides. Kirjutasin kohe peremehele. Metraaži kohta ei osanud ta öelda, aga lõng on kahekordne ja partiid võivad omavahel erineda. Tellinsin 100 g musta ja 100 g tumehalli. Reede õhtul saatis ta paki teele ja laupäeval sain kätte.
Through Facebook Käsitöö (Handicraft) group I learned that there is a small firm Haani (text in Estonian) in Haanja where the owners grow sheep (the Kihnu breed) and get the wool spun at Süvvahavva wool factory in Põlva county. I wrote to the owner. He could not specify the metrage but the yarn is 2 ply and it slightly varies from lot to lot. I ordered 100 g of black and 100 g of dark-grey. He sent the package on Friday and I got it on Saturday.
 
Sellised lõngad. Mitte must, vaid hästi külm pruun. Hall on pigem keskimne. On nagu on, sest lambalt ei saa värvi täpselt tellida. Aga pole midagi, võib ka ära värvida, kui on vaja.
These are the yarns. Not black but quite cold brown. The grey one is rather middle than dark grey. We have what we have because you cannot order a particular shade from a sheep. No problem, if needed, it is possible to dye the yarn.
Arvasin, et lõng jääb Aade Lõng 8/2 (100 g/400 m) ja 8/3 (100 g/270 m) vahele. Võrdlesin ja tundub, et ongi nii.  Muidugi on oluline ka keerd jms, metraaž üksinda on vaid osa vajalikust infost. Lilla on 8/2, must on 8/3.
I thought it is between Aade Lõng 8/2 (100 g/400 m) and 8/3 (100 g/270 m. I compared and it seems I was right. Of course twist is also importand, the weight alone provides only a part of necessary information. The purple one is 8/2, the black one is 8/3.
Lõng on õhuline, kooks lõdvalt mõne lihtsa augulise mustriga ja suhteliselt jämeda vardaga.
The yarn is airy, I would knit it with some simple eyelet pattern and with relatively thick needles.

Kommentaare ei ole: