Neljapäev, 26. august 2010

Mõõdan/I measure

Rätiku või salli on sellepärast hea kududa, et mõõt ei ole kriitiline. Sellegipoolest tekkis mul uudishimu ja tunne, et ma ei taha üüratult suurt rätikut. Mõtlesin, et kannaks seda kasvõi mõne jaki või kuuega pigem kaunistuseks. Suure rätiku teeks endale hoopis teisest lõngast. Nii et esiteks võrdlesin samast lõngast kootud Sivilla-nimelise rätikuga, millele kulus täpselt 3 tokki , teiseks võtsin mõõdulindi kätte, et vaadata konkreetselt.
The reason why it is nice to knit a shawl or a scarf is that measurements are not critical. Nevertheless I became curious and got the feeling that I don't want my shawl to be very large. I thought I would wear it with a cardigan of with a suit jacket rather like a decorative element. I would knit a big shawl for myself from entirely different yarn. Thus, fist, I compared this shawl to another shawl Sivilla from the very same yarn, which required 3 skeins; second, I took the measuring tape in order to get a precise measure.

Vardad pole piisavalt pikad, et rätik sirgeks tõmmata, pealegi pole seda veel pingutatud. Nii et on umbes 60 cm mööda keskjoont.
My needles are not long enough to straighten the shawl, besides, it has not yet been blocked. So you see approximately 60 cm from the middle of the neck along the central stitch column.

See on üldisem vaade.
Here is a more general view.
Kesksilmus:
The central stitch:

Paistab, et nüüd on see aeg, kui tuleb viimane laiem mustririba ja seejärel äär, ilmselt ripskoes.
It appears that now the time has come to knit the last lace section that will be wider and then the edge, probably, in garter.
Nüüd aga midagi muud. Mulle meeldib vaadata poodides kudumeid ja arutleda, kuidas ise kooksin jms. Samuti saab häid mõtteid. Nüüd Vero Modas on väljas uued asjad, nende hulgas mõned kudumid. See on vest. Vestile ma niisugust mustrit ei tahaks (vähemalt enda puhul mitte ja mitte põhimustrina), aga rätiku jms jaoks on täitsa hea mõte.
Now something different. I like to look at knitwear in shops and to ponder how I would knit etc. Also one gets good ideas. Now Vero Moda has a new collection on display, including some knitwear. It is a vest. I would not imagine such a stitch pattern for a vest (at least, not for myself and not as the main pattern) but it would be nice for a shawl.

3 kommentaari:

Margit K. ütles ...

Heh.. ma just käisin ka vaatamas seal neid kudumeid. See samune on huvitav ja teine kapsun oli ka sellise väiksema augu mustriga. Mõtlesin ka, et kuidas mustrit peaks kuduma. :D Ja mõtlesin välja ka põhimõtte kuidas käib.
Sallile oleks selline muster küll väga armas.

Robin ütles ...

Your shawl looks beautiful! I think the second stitch is very interesting also. It seems more contemporary rather than traditional. :)

Anna ütles ...

Margit, vaat sellepärast ongi hea kudumeid vaadata, et see arendab kudumismõtlemist:). Tegelikult on seal ilusti näha. Sul on alguses 4 silmust. Kood läbi 2, tõstad vardale lõnga, mis on läbikootud ja järgmise silmuse vahel, kood 4 uut, siis jälle 2 vana. Kood niipalju ridu, kui on vaja, siis kood kogu kupatuse maha. Järgmises reas lood uuesti 4 silmust. Peaks kunagi proovima:)

Robin, thank you! The second stitch is interesting, it is not traditional, however, you never know. I might try it just for fun (not for this shawl, of course:)).