Laupäev, 28. august 2010

Väga hall lugu/A very grey story

Alustame kaugemalt. Eile käis Tallinnas Kaja, kellega võimaluse korral alati koome koos.
Let us start from afar. Yesterday Kaja came to Tallinn and we always use an opportunity to knit together.

Ostsime kahasse ühe vihi Raasiku sinilillat. Kerisime juba valmis. Pilt on tehtud Kehrwiederi kohvikus. Veel on pildil Jõgeva pruunikat üleminekulõnga, millest Kaja hakkas midagi kuduma, ja õun Kaja aiast:
We bought a skein of Raasiku (Aade Lõng) blue-purple variegated yarn. We already wound it into balls. The picture is taken at Kehrwieder café. You can also see a ball of Jõgeva brownish variegated yarn (Evilla), which Kaja started knitting, and an apple from her garden:

Nii me kudusime ja äkki avastasin, et mul pole kuigi palju lõnga järel. Veel üleeile arutasin, et ei taha liiga suurt rätikut, hakkan lõpetama, ja kui lõnga jääb üle, las jääb. Lõng on Sivilla Wetterhoff, mida Eestis ei müüda. Tõsi küll, lähen septembris Soome ja võin sealt tuua, aga ainult äärepitsi pärast ei ole kuigi tark tahta tervet vihti mitte eriti odavat lõnga. Mõtlesin, et vaatan kodus.
So we knitted and suddenly I realized that I don't have much yarn left. Only the other day I wrote that I don't want it to be a huge shawl, I am starting to finish and if some yarn will remain, let it be. The yarn is Sivilla Wetterhoff that no store in Estonia carries. Of course I am going to Finland in September and can purchase some but only because of the finishing it is not wise to purchase a whole skein of not a very cheap yarn. I decided to look at home.
Need, kes tunnevad mind, hakkavad hirmsasti naerma, aga sobivat halli ei leidunud. Minu hall on pisut sinaka varjundiga. Koostise poolest sobiks kõige paremini Teetee Primavera (samuti villa ja siidi segu), aga värv on helehall. Mohäärijäägid on kas liiga tumedad või liiga heledad. Sama lugu on Teetee Pallase ja Regia sokilõngaga. Lana Grossa Manu on teist värvi ja hoopis teise faktuuriga.
Those who know me will certainly laugh out loudly but there was no suitable shade of grey. My grey has some blueish undertone. From the fiber composition point of view Teetee Primavera (also a wool-silk blend) would be the best but its colour is light grey. The remaining mohair is either too dark or two light. The same goes for Teetee Pallas and Regia sock yarn. Lana Grossa Manu has a different shade and would yield a completely different fabric.
Käisin läbi mitu Tallinna lõngapoodi, midagi ei leidnud. Muidugi võib öelda, et saaks ühe mustrikorra harutada ja siis äärepitsi teha, aga seda ma ei taha, kuna mõte oli just see, et viimane mustririba on laiem ja seal on 3 mustrikorda. Siis mõtlesin, et ei pea tingimata olema äärepits, võib lõpetada kuidagi teisiti.
I visited several yarnshops in Tallinn with no result. Of course one can suggest frogging one pattern repeat and then to start the lace edge but I don't want to because the whole idea was that the last lace section would be wider and have 3 lace pattern repeat. Then I decided that the lace edge is not obligatory and I can finish differently.

Niisiis, äär on lihtne: väiksed augud ja ripskude.
Thus, the edge is simple: small eyelets and garter stitch.

Ja see on lõngajupike, mis jäi alles.
And here is the remaining piece of yarn.

Seega kudumisprobleemid ei pruugi olla ainult tehnilised (kalkuleerimine, mis lõng mis mustriga sobib, kus kasvatama hakata jms). Minu lahendus pole vist kõige kehvem. Nõnda lõppes see dramaatiline lugu. Päris lõpuni ei olnud kindel, kas saan maha kududa. Nüüd teen märjaks ja pingutan kergelt. Loodetavasti saab homme juba korralikult pildistada.
Thus, knitting problems are not always purely technical (how to calculate, what yarn for what pattern, where to start increases etc). Probably, my solution was not the worst. This is the end of the dramatic story. Until the very end I was not sure whether I would be able to cast off. Now I will moisten it and slightly block. Hopefully, tomorrow there will be proper pictures.

4 kommentaari:

helena ütles ...

Menipäs jännäksi tuo loppu! Minulle jää aina kaikkia lankoja yleensä yli, koska en kestä epävarmuutta, että riittääkö lanka vai ei :)

Kaja ütles ...

Nägin oma silmaga, et rätik on väga kena!
Hea, et leidsid asjale lahenduse, kuigi on natuke kahju, et kavandatud äärepits ja lõngapuudusel tegemata.
Oli väga meeldiv koos Sinuga kohvikus lõnga kerida, kududa ja kudumisest vestelda!

Arella ütles ...

Kena elegantne rätik!

Anna ütles ...

Helena, juu, oli jännittävä! Minullekin jää lankoja yli, mutta tässä tapauksessa en hankinut lankaa itse vaan sain lahjaksi. Sitä paitsi Sivilla-huivilleni samasta langasta meni 3 kerää ja en muista mitään jännitystä:)

Kaja, aitäh! Seda tüüpi rätik tuleb kududa ka eesti lõngast, siis võib teha täismõõdulise äärepitsi.

AlleRaa, tänan väga!