esmaspäev, 29. aprill 2013

Miks te koote? Viimane osa/Why do you knit? The last installment

Eelmise postituse lõpus panin ühe pildi ja lubasin selle üle arutleda. Võimalik, et seelik ega top pole kootud, vaid on riidest, samas on vägagi võimalik midagi selles vaimus kududa. Pange internetiotsingusse "Missoni knitting patterns" või "Missoni knitted dress", saate hulga pilte. Selline kleit või topi ja seeliku komplekt on täiesti kootav. Aga vaevalt, et too pilt tekitab kellelgi seoseid armsa, hubase, koduse olekuga.
In the end of the recent post I put up a picture and promised to discuss it. Maybe the skirt and the top are not knitted but made of fabric, but it is entirely possible to knit something in this spirit. Just look up on the net "Missoni knitting patterns" or "Missoni knited dress" and you'll get a lot of pictures. Hardly the picture creats associations with lovely, cosey etc environment.
Miks koon ja millega see mul seostub? Nagu paljud on juba vastanud, kudumine on loomine. Minu jaoks see on ka uudsete konstruktsioonide proovimine: lähenen nagu insener või arhitekt. Kudumid seostuvad mul mõnusa poe või disaineri atejleega, kus on kollektsiooni väljapanek: kudum on läbimõeldud terve ansambli osa.
Why do I kknit and what association does it create? As many have already replied, knitting means creativity. For me it is often trying out new constructions: my approach is that of an engineer or an architect. Knitwear associate with a delightful shop or a designer studio where a collection is on display: knitwear is a part of a carefuly considered outfit.

Kommentaare ei ole: