Teisipäev, 27. detsember 2016

Plaan muutub kogu aeg/Plans keep changing all the time

Esialgu oli mul plaan ära kasutada tumesinise Jili jääk. Hankisin juurde paar lõnga, mõtlesin, et teen rätiku või salli. Üks on sünteetika ja mohääri segu ja teine on selline lõng (sokilõnga koostisega, aga pisut jämedam, 50 g/150 m). Selle ostsin Maiu soovitusel, on tõepoolest üsna hea.
At first I had a plan to use up the leftovers of navy blue Jil. I got a couple of yarns to add to it and tought to make a shawl or a scarf. One of them is polyamide-mohair blend and the other one is this (fiber composition is like in sock yarns but slightly thicker, 50 g/150 m). I bought it on Maiu's recommendation and it is quite nice indeed.
Siis nägin, et Jiliga ei lähe hästi kokku (jämeduse vahe pole nii suur, aga see sõltub alati konkreetsest lõngast). Mõtlesin siis veel ühte mustrit, aga see ei töötanud, tundus liiga kohev. Eks jääb mõne peenikese lõnga tarvis. Proovisin nii ja naa, lõpuks jäin selle juurde. On natuke Kruiisirätiku moodi, aga siiski teistsuguse mustriga. Hiljem tuleb teine lõng..
Then I ralized that it does not fit together with Jil (the difference in weight is not so big but whether the yarn go well together, depends on the particular yarns). Then I considered another pattern but it did not work, it came out too fluffy. I will use it with some thinner yarn. I tried various things and then opted for this. Looks a little bit like my Cruise shawl but still with a different pattern. Later I will switch to another yarn.
Eks vaatame. Lähen reisile, rätik on hea reisikudum. Nädala jooksul ei pruugi ma postitada kuigi tihti. Võib-olla jääb kuduaasta ülevaade järgmisesse aastasse.
We shall see. I am going to travel and a shawl is a good travel knit. It is possible that I will not post often for a week or so. Maybe a summary of the current knitting year will appear early next year.

Kommentaare ei ole: